Baca Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kış Gelmeden Hazırlanmak Lazım :)

11.09.2018
Etiketler: Baca Temizliği, Temizlik
Kış gelmeden evde gerekli bakımların yapılması gerekir. Bunlardan en önemlisi ise baca temizliği olarak sayılabilir. Baca temizliği, soba ve şömine bacalarına yapılabildiği gibi kalorifer bacalarına da yapılır.

Bu temizliğin ilgili yönetmeliklere ve standartlara göre yapılması gerekir. Bu nedenle baca temizlemek için seçilecek kişilerin alanında uzman ve yetkin kişiler olması gerekir. Bacanızı temizlemek için usta arıyorsanız işiniz çok kolay. 10 numara 5 yıldız üzerinde ilan oluşturun ve ustalardan teklifleri toplamaya başlayın.

Baca Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Profesyoneller bacanızın temizliğini yapsın ve siz keyfini çıkarın.

Baca temizliği sadece bu konuda yetkili kişiler tarafından yapılır. Temizlik sürecinde güvenlik standartları gereği en az iki kişinin yer alması gerekir. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği yönetmelikleri çerçevesinde, çalışacak tüm personel gerekli koruyucu malzemeleri kullanması gerekir.

Baca temizlenirken özel ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanlar duman tableti, tel fırça, çıkrık, ip gibi malzemelerden oluşur. Temizlik işlemi yapılamadan bacanın sıcaklığı kontrol edilir. Gerekli tüm kontroller yapıldıktan sonra temizlik işlemine başlanır.

Havalandırma Temizliği

Baca temizliğiyle birlikte havalandırma temizliği de yapılabilir. Bu iki temizlik, kış aylarında kalorifer, şömine ve soba yakılırken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için oldukça önemlidir. Bacadaki temizliğe benzer şekilde, havalandırma temizliği yapılırken de gerekli tüm güvenlik önlemleri alınır.

Havalandırma temizliği yapılırken aynı zamanda davlumbaz temizliği de yapılabilir. Temizlik süreci boyunca ustalar, kendi uzmanlıklarını konuşturarak üst düzey hizmet sunar. İhtiyaçlarınıza göre hem baca hem havalandırma temizliği hizmetlerini aynı anda alabilirsiniz.

Baca Temizliği için Doğru Usta Seçimi

Baca temizliği ve havalandırma temizliği için aradığınız usta parmaklarınızın ucunda. Usta seçme konusunda yaşadığınız tüm problemler tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. 10 numara 5 yıldız hizmet için tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı belirlemek.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra almak istediğiniz hizmete dair ilanınızı oluşturun. Ustalardan gelen teklifleri toplayın ve değerlendirme sürecini başlatın. İlan açma ve teklif toplama süreci tamamen ücretsiz olarak gerçekleşir. Ustanıza karar verin ve anlaşmanızı sağlayın. Usta seçim sürecinde sizden önce aynı ustayla çalışmış kullanıcıların yorumlarını da görebilirsiniz. Teklifleri alın, değerlendirin ve işlerinizi hızlı bir şekilde yaptırın.